e bën punën e pastrimit më të këndshme
I projektuar për pastrimin laboratorik të enëve standarde prej qelqi, i përshtatshëm për enë të bëra prej qelqi, qeramike, metali, plastike, etj. (p.sh., balona volumetrike, shishe mostre, balona Erlenmeyer, tuba kolorimetrike, pipeta, pipeta të graduara, tuba prove, enë Petri, balona në formë zemre, gota, etj.).
—————Blic-F2—————
| Parametri bazë | |
| Temperatura e punës | 5-40℃ |
| Energji Elektronike | 380V/50Hz |
| Tel elektrik | 2m/5x10m² |
| Fuqia e ngrohjes | 9KW/18KW |
| Fuqia e tharjes | 4KW/6KW |
| Fuqia totale | 13KW/24KW |
| Kapaciteti | 308L |
| Pompë peristaltike | 4 copë |
| Programet | 36 parazgjedhje, 100+ të personalizuara |
| Temperatura e larjes | deri në 95℃ |
| Porta RS 232 | Për transferimin e informacionit të të dhënave nga lavatriçja |
| Ekran me prekje | Ekran me ngjyra 7″ |
| Dimensioni i jashtëm (L/G/Th) | 1326*930*750mm |
| Pesha | 200 kg |
| Sensori i temperaturës | PT1000 |
| Lidhja e internetit është e disponueshme | |
| Dritare e dukshme në derë | |
| Sistemi i monitorimit të përçueshmërisë për shpëlarje | |
| Pompë përforcuese për ujë të pastër në dispozicion | |
| Kondensator me avull me efikasitet të lartë | |
| Dhoma e larjes në çelik inox 316L | |
| Paneli i jashtëm në çelik inox 304 | |
Katër avantazhe kryesore për lavatriçen plotësisht automatike të enëve të qelqit për laboratorë
Pse të zgjidhni lavatriçen plotësisht automatike të enëve të qelqit për laborator XPZ?
Më shumë karakteristika——
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
Certifikimi:
Si i pastron enët laboratorike lavatriçja plotësisht automatike e enëve të qelqit XPZ?
→Me ujë çezme dhe ujë të pastër (ose ujë të zbutur) si medium pune, duke përdorur një agjent specifik pastrimi, të drejtuar nga pompa e qarkullimit, lëngu pastrues lahet direkt 360 ° brenda dhe jashtë enës duke rrotulluar krahun e spërkatjes dhe tubin e spërkatjes, në mënyrë që të hiqet, emulsifikohet dhe dekompozohet substanca e mbetur në enë nën veprimin e forcave mekanike dhe kimike; Përveç kësaj, lëngu pastrues mund të nxehet automatikisht, dhe më pas enët mund të pastrohen dhe dezinfektohen me nxehtësi për të arritur një efekt më të mirë pastrimi. Nëse zgjidhet modeli me funksion tharjeje, shishja e mostrës mund të thahet edhe me ajër të nxehtë pas larjes për të shmangur ndotjen dytësore të shkaktuar nga mosheqja në kohë.(Ky model përfshin tharje.)
——-Procedura normale e larjes
Paralarje → larje me detergjent alkalik nën 80°C → shpëlarje me detergjent acid → shpëlarje me ujë rubineti → shpëlarje me ujë të pastër → shpëlarje me ujë të pastër nën 75°C → tharje
Pyetje të shpeshta
P1: Pse të zgjidhni XPZ?
Ne jemi furnizuesi kryesor për autoritetet kineze të inspektimit dhe ndërmarrjet kimike.
Marka jonë është përhapur në shumë vende të tjera, të tilla si India, Britania e Madhe, Rusia, Afrika dhe Evropa.
Ne ofrojmë zgjidhje të integruara bazuar në kërkesën e personalizuar, duke përfshirë përzgjedhjen e produktit, instalimin dhe trajnimin për përdorim.
P2: Çfarë lloj dërgese mund të zgjedhë klienti?
Zakonisht dërgohen nga deti, nga ajri.
Ne përpiqemi të bëjmë çmos për të përmbushur kërkesat e transportit të klientëve.
P3: Si të sigurohet cilësia e produktit dhe shërbimi pas shitjes?
Ne kemi certifikatë cilësie CE, ISO etj.
Ne kemi shërbim të shkëlqyer pas shitjes dhe inxhinier pas shitjes.
Produktet tona kanë një periudhë garancie.
P4: A mundetwevizitoni fabrikën tuaj në internet?
Ne jemi shumë mbështetës.
P5: Çfarë lloj pagese mund të zgjedhë klienti?
T/T, L/C etj.